Mezoterapia igłowa to jedna z najbardziej naturalnych i bezpiecznych metod wykorzystywanych do odmładzania skóry i zapobiegania utracie włosów. Zabieg polega na dostarczeniu bezpośrednio do skóry właściwej różnorodnych składników aktywnych, w tym witamin, aminokwasów, mikroelementów i kwasu hialuronowego.

Składniki wprowadzane podczas zabiegu należą do substancji naturalnie występujących w skórze i odpowiadają za utrzymanie jej prawidłowego napięcia i nawilżenia. Efektem zabiegu jest szybka poprawa mikrokrążenia w skórze, redukcja drobnych zmarszczek, odbudowa włókien kolagenowych, elastynowych (działanie przeciwstarzeniowe), rewitalizacja suchej i nieodżywionej skóry poprzez zwiększenie proliferacji komórek oraz nawilżenie i zwężenie porów skóry. Zabiegi wykonuje się cyklicznie a ich efekty utrzymują się przez lata. Rezultaty zabiegu widoczne są niemal natychmiastowo, dzięki czemu zabiegi mezoterapii cieszą się bardzo dużą popularnością.

W zależności od rodzaju zastosowanego preparatu oraz obszaru poddanego zabiegowi mezoterapii igłowej uzyskujemy:

– ujędrnienie, nawilżenie, poprawą elastyczności skóry

– działanie przeciwzmarszczkowe, przeciwstarzeniowe

-zapobieganie wypadaniu włosów

– redukcję cellulitu (np. brzuch, pośladki, uda).

 

Mezotearpia igłowa w odmładzaniu skóry:

Metoda pozwala na uzyskanie znacznej redukcji starzenia się skóry, dzięki zastosowaniu aktywnych składników w głębokich warstwach skóry (warstwy skóry niedostępne działaniu kremów przeciwzmarszczkowych i ujędrniających). Składniki preparatu redukują i zapobiegają drobnym zmarszczkom, tworząc nowe komórki skórne. Ponadto poprawiają elastyczność skóry, poprzez zwiększenie ilości kolagenu, elastyny i innych składników macierzy pozakomórkowej. Zabieg powinien być wykonywany profilaktycznie w celu zmniejszenia objawów starzenia, które prowadzi w konsekwencji do powstania zmarszczek, zwiotczenia i ścieńczenia skóry.

Mezoterapia igłowa w wypadaniu włosów:

Składniki aktywne zawarte w preparacie zmniejszają efekty wypadania włosów i łysienia, zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Poprzez rewitalizację cebulek włosowych i poprawę krążenia wspomagają odrastanie włosów. Ponadto składniki preparatu zapobiegają także problemom skóry głowy i zwiększają gęstość i grubość włosów.

Wskazania do zabiegu:

– wypadanie włosów po ciąży i laktacji

– wypadanie włosów związane ze złą dietą

– zaburzenia krążenia w obrębie owłosionej skóry głowy

– łysienie androgenowe

– łysienie plackowate

– wzmacnianie „słabych” włosów

Mezoterapia igłowa w leczeniu cellulitu:

Składniki aktywne zawarte w preparacie to m.in. biomimetyczny kompleks peptydowy, mulitiwitaminy i aminokwasy. Preparat skutecznie redukuje nagromadzone komórki tłuszczowe i rozbija cellulit. Wykazuje działanie detoksykujące i wygładzające. Napina skórę, czyniąc ją bardziej jędrną i sprężystą.

 

Przed zabiegiem ustala się indywidulane wskazania do zabiegu. W zależności od tych wskazań oraz obszaru ciała poddanego zabiegowi stosuje się odpowiednio dobrane preparaty. Składniki aktywne podaje się śródskórnie za pomocą bardzo cienkiej igły. Można dodatkowo podać preparaty miejscowo znieczulające. Tydzień przez zabiegiem należy odstawić leki zmniejszające krzepliwość krwi. Można – ok. tydzień przed i po zabiegu- dodatkowo stosować kremy zawierające witaminę K co zapobiega powstawaniu drobnych siniaków. Czas trwania zabiegu zwykle nie przekracza 20 minut. Bezpośrednio po zabiegu widoczne jest zaczerwienienie skóry, które może utrzymywać się różnie długo – od kilkunastu minut do kilku dni. Bezpośrednio po zabiegu mezoterapii nie powinno się stosować masaży, kremów (innych niż z witaminą K), korzystać z sauny, solarium i pić alkoholu. Zabiegi aby przyniosły pożądane efekty powinny być wykonywane cyklicznie.

 

Przeciwwskazania i powikłania

Mezoterapia igłowa należy do zabiegów bezpiecznych i jest z reguły dobrze tolerowana przez Pacjentów.

Przeciwwskazania do mezoterapii igłowej:

– alergia na preparaty stosowane w trakcie zabiegu lub środki przeciwbólowe

– ciąża, okres karmienia piersią

– miesiączka

– infekcje, stany zapalne skóry

– niewyrównana cukrzyca

– przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych (np. aspiryny, acenokumarolu, heparyny)

– choroby nowotworowe w trakcie leczenia

– skłonność do powstawania blizn, zwłóknień.

 

Objawy niepożądane po zabiegu mezoterapii igłowej:

– bolesność podczas wstrzyknięć (można zastosować preparat przeciwbólowy, krem znieczulający)

– reakcje alergiczne

– zmiany zapalne – zaczerwienienie, niewielki obrzęk, mogą się utrzymywać do tygodnia po zabiegu

– krwiaki podskórne, siniaki

– plamy lub przebarwienia

– stwardnienia lub guzki

– zmiany martwicze (bardzo rzadko), ropnie, ziarniniaki.