Osocze bogatopłytkowe PRP (Platelet Rich Plasma) jest koncentratem płytek krwi w niewielkiej objętości osocza. Zawiera skoncentrowane czynniki wzrostu, które wspomagają procesy tworzenia nowych naczyń krwionośnych, pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu oraz aktywują komórki macierzyste. Otrzymywane jest w procesie wirowania krwi pobranej z żyły pacjenta bezpośrednio przed zabiegiem.

Biokompatybilność czyli zgodność tkankowa niweluje ryzyko reakcji uczuleniowej.

Technologia PRP od lat jest wykorzystywana przez lekarzy wielu specjalizacji, m.in. w ortopedii i stomatologii.

 

Jakie są efekty zabiegu?

Osocze bogatopłytkowe przynosi doskonałe rezultaty w terapiach anty-aging, leczeniu wypadania włosów, poprawy jakości i wyglądu skóry. Zalecany pacjentom z oznakami starzenia się skóry (utrata napięcia skóry, niejednolity koloryt, zmarszczki), z problemem przesuszonej skóry oraz w redukcji rozstępów i cellulitu.

Osocze bogatopłytkowe inicjuje od wewnątrz procesy naprawcze skóry przez co daje efekt wypełnienia, który wzmacnia się w ciągu kolejnych tygodni po zabiegu. Z tego względu dedykowane jest w szczególności oznakom starzenia takim jak; kurze łapki, dolina łez (efekt podkrążonych oczu), bruzda nosowo-wargowa, zmarszczki palacza, opadające kąciki ust, zmarszczki marionetki (okolice brody), zmarszczki szyi.

Jest to również propozycja dla pacjentów poszukujących produktów naturalnych lub z ryzykiem wystąpienia alergii.

 

Jak wygląda procedura zabiegowa?

W pierwszej fazie zabiegu lekarz pobiera niewielką ilość (6 – 20ml) krwi pacjenta do specjalnych probówek, które poddaje się wirowaniu w celu oddzielenia erytrocytów i leukocytów od osocza zawierającego płytki krwi. W taki sposób uzyskujemy osocze bogatopłytkowe, które następnie wstrzykuje się w skórę stosując klasyczną technikę mezoterapii.

 

Dla komfortu pacjenta przed zabiegiem może zostać zastosowany krem znieczulający. Wówczas do czasu sesji zabiegowej należy doliczyć ok 30-45 minut koniecznych dla aktywowania się substancji znieczulającej.

 

Czas trwania zabiegu:

Około 60minut(włącznie ze znieczuleniem).

 

Wskazania do zabiegu:

  • rewitalizacja skóry twarzy (skóra zmęczona, bez napięcia, niejednolity kolor, skóra wysuszona, wiotka, pozbawiona blasku)
  • oznaki starzenia się skóry (fałdy, zmarszczki, zapadnięta skóra, zmniejszona gęstość skóry)
  • przebyte zabiegi medycyny estetycznej (regeneracja skóry, przyspieszenie gojenia)
  • łysienie

 

 

Przeciwwskazania

-ciąża

-czynna infekcja

-czynna opryszczka