Drogocenne witaminy

Odpowiednie odżywienie to najlepsze, co możemy dać naszej skórze. A mezoterapia jest swego rodzaju „kroplówką” do zadań specjalnych. Kiedy skóra jest odwodniona, sucha lub ziemista, zniszczona przez słońce, palenie papierosów czy przebyty trądzik, ma niejednolity koloryt albo wręcz przebarwienia, warto zaaplikować jej odpowiedni koktajl witaminowy.

Mnogość preparatów sprawia, że mezoterapia ma praktycznie nieograniczone zastosowanie. Można stosować ją na twarz, dekolt, szyję, grzbiety dłoni, okolice pępka, wewnętrzną stronę ramion i ud. Polecana jest także na skórę głowy przeciwko wypadaniu włosów oraz w celu poprawy ich ogólnej kondycji.

 

Jak przebiega zabieg?

Zabieg polega na wykonaniu przez lekarza serii nakłuć igłą w powierzchowne warstwy skóry, podczas których za pomocą strzykawki wstrzykuje się odpowiednio dobrany preparat.

Zabieg nie jest szczególnie bolesny, ale u osób wrażliwych na ból może być poprzedzony nałożeniem kremu znieczulającego (na 30 minut przed nakłuciami).

 

Nie należy korzystać z sauny oraz solarium, a także wykonywać makijażu w dniu zabiegu. Objawami niepożądanymi mogą być drobne krwiaki i zaczerwienienie skóry, które miną po kilku dniach.

Zabiegi mezoterapii są najskuteczniejsze, kiedy wykonuje się je w seriach. Częstotliwość zależy od stanu skóry. Ale z reguły już po pierwszym zabiegu skóra staje się jędrniejsza, dotleniona i wygładzona.

 

Czas trwania zabiegu

30 – 60 minut (z reguły zaleca się wykonanie 3 sesji co 2 tygodnie, następnie 3 kolejnych co miesiąc, a potem podtrzymująco 1–2 razy w roku)

 

Przeciwwskazania

-ciąża i karmienie

-czynna infekcja

-czynna opryszczka

-zmiany ropne na skórze

-choroby nowotworowe w trakcie leczenia

-przyjmowanie doustnych leków rozrzedzających krew