Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem organizmu, który odpowiada za odpowiednie nawilżenie i jędrność skóry. Jego główne zadanie ustrojowe polega na wiązaniu wody. Jedna cząsteczka kwasu potrafi zatrzymać nawet 250 cząsteczek wody, dzięki czemu skóra jest odpowiednio nawilżona, jędrna i sprężysta. Jednak z wiekiem kwasu hialuronowego w ciele ubywa, co przyczynia się do odwodnienia skóry i powstawania zmarszczek. Dzięki osiągnięciom medycyny estetycznej możemy uzupełniać te braki.

 

Wypełnianie skóry kwasem hialuronowym ma na celu między innymi poprawienie jej struktury, konturu ust (ujędrnianie i powiększanie ust) lub twarzy, wygładzenie zmarszczek, wypełnienie zapadnięcia na twarzy, bruzdy nosowo-wargowe, zmarszczki wokół ust, zagłębienia brody, opadające policzki czy zapadnięte skronie.

 

Jak wygląda zabieg?

Przed zabiegiem stosujemy znieczulenie zewnętrzne w postaci kremu-  zalecane przybycie na zabieg 30 minut wcześniej.

Następnie  w odpowiednie miejsca wstrzykiwany jest kwas hialuronowy oraz w zależności od leczonego miejsca może być ono następnie rozmasowane przez lekarza w celu lepszego rozprowadzenia preparatu.

 

Efekty

Kwas hialuronowy jest dobrze tolerowany przez organizm, a rezultaty zabiegów natychmiastowe. Po 10 – 12 miesiącach preparat jest rozkładany przez obecne w ciele enzymy, dlatego dla utrzymania efektu zabiegi należy powtarzać.

 

Wskazania

– opadające kąciki ust

– korekcja kształtu ust

– powiększanie ust

– korekcja konturu twarzy

– opadnięte policzki

– zmarszczki i bruzdy

 

Przeciwwskazania

– ciąża i karmienie piersią

– opryszczka