Latem nasza skóra narażona jest na szkodliwe działanie promieni słonecznych, klimatyzacji, słonej i chlorowanej wody. Z tego powodu traci  swoje naturalne nawilżenie , sprężystość, staje się sucha i pozbawiona blasku.
Osłabieniu ulega także struktura kolagenowo-elastynowa odpowiadająca za napięcie skóry, w wyniku czego powstają zmarszczki, bruzdy i przebarwienia.
W celu odwrócenia tych procesów i regeneracji skóry powinniśmy zastosować kompleksowe działania: odpowiednią pielęgnację domową- regularne nawilżanie i złuszczanie naskórka przez peelingi, zdrową dietę obfitą w warzywa, owoce, orzechy i ryby oraz profesjonalnie dobrane zabiegi medyczne.

I tu ratunkiem dla szarej, przesuszonej skóry okazuje się mezoterapia. Gwarantuje dogłębne nawilżenie oraz  regenerację przez produkcję „świeżego” kolagenu,  poprawiając znacznie jakość i wygląd skóry.
Zabieg ten polega na wprowadzeniu w skórę substancji aktywnych przy pomocy cieniutkich igiełek.
Tymi substancjami mogą być profesjonalnie dobrane „mezokoktajle” w skład których wchodzą: kwas hialuronowy, witaminy, peptydy lub autologiczne, czyli otrzymane z własnej krwi pacjenta, osocze bogatopłytkowe– obfite w czynniki wzrostu stymulujące odnowę i odmłodzenie skóry.
Ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym jest idealnym zabiegiem dla osób ceniących produkty pochodzenia naturalnego i alergików. Zabiegi mezoterapii należy powtarzać kilkukrotnie co 2-4 tyg w celu uzyskania trwałych efektów.

Pamiętajmy, że warto jesienią zregenerować, odżywić, a tym samym przygotować skórę na kolejną zmianę atmosferyczną jaką niesie ze sobą zima.