Wśród przyczyn powstawania przebarwień wymienia się:

– promieniowanie słoneczne i zaburzenia równowagi hormonalnej (ciąża, doustna antykoncepcja hormonalna, hormonalna terapia zastępcza, okres menopauzy, inne kuracje hormonalne),

– choroby wątroby,

– niedoczynność nadnerczy,

– nadczynność tarczycy,

– działanie substancji fototoksycznych lub fotoalergicznych znajdujących się m.in. w kosmetykach czy lekach.

Cosmelan można stosować także w przypadku takich zmian jak piegi, plamy starcze, przebarwienia pozapalne (np. potrądzikowe), bielactwo lub profilaktyka anti-aging.

Efekty działania zabiegu Cosmelan:

– zmniejsza i eliminuje plamy barwnikowe skóry pochodzenia hormonalnego,

– rozjaśnia i wyrównuje koloryt skóry,

– przywraca równowagę skórze tłustej i mieszanej dzięki regulowaniu wydzielania łoju,

– stymuluje odnowę kolagenu,

– działa przeciwstarzeniowo.

Mechanizm działania zabiegu Cosmelan

Cosmelan zmniejsza i eliminuje niedoskonałości skóry pochodzenia melanocytowego. Celem miejscowej depigmentacji jest melonosom. Fizyczna dyfuzja składników aktywnych jest bardzo ograniczona z uwagi na niską przepuszczalność warstwy rogowej. Skuteczność depigemtacji zależy od wnikania składników aktywnych w warstwie rogowej i dotarcia do melonocytów, a następnie rozprzestrzeniania się w melanosomach w celu hamowania enzymów, odpowiedzialnych za produkcję barwnika. Cosmelan jest tak skuteczny gdyż odwracalnie hamuje aktywność tyrozynazy (ten proces rozpoczyna się podczas aplikacji maski Cosmelan 1, po jej usunięciu enzym odzyskuje swoją aktywność i rozpoczyna produkcję nowej melaniny- dlatego tak ważne jest stosowanie kremu Cosmelan 2) oraz proces blokowania tyrozynazy nie niszczy melanocytów (zabieg zatrzymuje producję melaniny bez ryzyka pojawienia się białych plam).

Korzyści zabiegu Cosmelan:

– szybkie rozjaśnienie przebarwień

– dla każdego rodzaju skóry ze zmianami barwnikowymi

– dobra tolerancja dla każdego typu skóry

– udowodniona skuteczność rozjaśniania przebarwień

– zabieg można wykonać o każdej porze roku (najlepiej w okresie jesienno-zimowym)

Nie ma bardziej skutecznego zabiegu w walce z przebarwieniami- niezależnie od przyczyny ich powstawania. Zapraszam na wizytę w celu omówienia szczegółów zabiegu i obejrzenia zdjęć, potwierdzających skuteczność kuracji.