Zadbana i młodo wyglądająca skóra w okolicy oczu to jeden z najważniejszych atrybutów kobiecej urody. Pielęgnacja tej okolicy jest szczególnie trudna gdyż skóra w okolicy oczu nie posiada tkanki tłuszczowej i ma jednie 0,5 mm grubości, czyli jest cztery razy cieńsza niż skóra w innych partiach twarzy. Dzięki czemu te okolice są szczególnie delikatne, wrażliwe i podatne na podrażnienia. Z kolei mała ilość gruczołów łojowych predysponuje skórę w okolicy oczu do przesuszenia. To właśnie tu najwcześniej pojawiają się pierwsze zmarszczki mimiczne, tzw. kurze łapki.

Na wygląd naszych oczu wpływa szereg czynników wewnętrznych i zewnętrznych. Zaliczamy do nich codzienny tryb życia (zbyt mało snu, długa praca przed ekranem komputera, palenie papierosów, klimatyzacja), niewłaściwą dietę oraz predyspozycje genetyczne. Istotną rolę odgrywa także promieniowanie słoneczne oraz zanieczyszczenie środowiska. Powstające wówczas reaktywne formy tlenu niszczą podstawowe składki budulcowe skóry takie jak białka, lipidy, sacharydy, dzięki czemu skóra staje się matowa, sucha, pozbawiona elastyczności i wygląda na zmęczoną. Objawy te w pierwszej kolejności pojawiają się na skórze w okolicy oczu.

W okolicy oczu często pojawiają się prosaki, czyli drobne cysty zastoinowe manifestujące się jako 1-2 mm grudki barwy białej lub białożołtej. Rzadziej kępki żółte, czyli żółtawe zmiany grudkowe związane z odkładaniem cholesterolu w skórze. Ponadto pojawić się ostuda. Schorzenie szczególnie często spotykane jest u kobiet w ciąży lub stosujących doustną antykoncepcję hormonalną, rzadziej w okresie menopauzy, w przebiegu stanów zapalnych przydatków, przewlekłych chorób wątroby czy też w wyniku stosowania niektórych leków i kosmetyków. Klinicznie ostuda cechuje się występowaniem nieregularnych, ostro odgraniczonych, zwykle symetrycznych brunatnych przebarwień.

Doskonałym narzędziem w profilaktyce i w walce z wyżej wymienionymi problemami są peelingi stworzone specjalnie z myślą o delikatnych okolicach oczu. W moim gabinecie proponuję peeling, w skład którego wchodzą dwa kwasy – kwas glikolowy i mlekowy. Dzięki temu połączeniu uzyskujemy zwiększenie efektywności działania przy jednoczesnym zmniejszeniu jego inwazyjności. Peeling ten jako peeling powierzchniowy ma właściwości regulujące, powodujące delikatne złuszczanie i regenerację skóry w miejscach aplikacji.

Wskazania:

– prosaki,

– zmiany pigmentacyjne (ostuda),

– płytkie zmarszczki w okolicach konturu oka,

– leczenie i zapobieganie kępkom żółtym.

 

W celu osiągnięcia najlepszych efektów zaleca się wykonanie 4-6 sesji co 15 dni.

Serdecznie zapraszam do skorzystania z zabiegów.